• Ceres
  • /
  • OXYBULL ? system napowietrzania wody

OXYBULL ? system napowietrzania wody

To najbardziej efektywna z dostępnych technologia rozwiązywania poważnych problemów przy wykorzystaniu mikropęchcerzyków powietrza.

Zdrowe rośliny i lepsze warunki w strefie  korzeniowej to główny cel natleniania wody irygacyjnej do 100% nasycenia tlenem.

OXYBULL zapewnia też ciągłą cyrkulacje wody w zbiorniku i stąd efektem dodatkowym jest zanik glonów i zanieczyszczeń w zbiornikach w których działa OXYBULL.

Jeśli dodatkowo zainstalujemy miernik tlenu rozpuszczonego w wodzie to mamy ciągły podgląd i możemy optymalizować czas pracy pompy.

Urządzenie jest bardzo wydajne jedna sztuka może bez problemu zapewnić zaopatrzenie w tlen i czystość  dla zbiorników do  300m3 , a w zbiornikach zewnętrznych, gdzie wymiana wody jest mniejsza wydajność jest kilkukrotnie wyższa.

Jeśli dodatkowo zainstalujemy miernik tlenu rozpuszczonego w wodzie to mamy ciągły podgląd i możemy optymalizować czas pracy pompy.

Zastosowanie w :

– zbiornikach wody deszczowej zewnętrznych,

– zbiornikach czystej wody irygacyjnej i zapasu dziennego

– w innych zbiornikach wodnych, w których czystość wody i jej natlenienie ma znaczenie

KORZYSCI :

100% saturacji tlenem

Czyste linie irygacyjne

Mieszanie i cyrkulacja wody

Zapobieganie rozwojowi glonów

Optymalizacja środowiska dla pożytecznych bakterii

Oczyszczanie z resztek organicznych

Tlen w środowisku korzeni ma wyjątkowe znaczenie.  Tlen jest po prostu składnikiem niezbędnym dla rozwoju korzenia ale także sprawia, że  patogeniczne mikroorganizmy beztlenowe nie mają w strefie korzeniowej warunków rozwoju. Tam , gdzie woda wypiera powietrze w podłożu ryzyko chorób w strefie korzeniowej znacznie wzrasta. Jeśli jednak zapewnimy dostawy wody maksymalnie wysyconej tlenem sytuacja się zmienia. Badania przeprowadzone u klientów używających OXYBULL wykazują zerowe ilości grzybów patogenicznych w wodzie irygacyjnej i znaczące ich ilości w wodzie w zbiornikach bez zainstalowanego OXYBULLa.

Zapytaj o produkt:

Polska Centralno - Wschodnia:

Michał Dudziński

tel. +48 600 262 555

e-mail: michal.dudzinski@ceres.pl

Polska Południowa:

tel. +48 668 828 333

e-mail: info@ceres.pl

Polska Zachodnia:

Bartosz Mazurczak

tel. +48 603 186 493

e-mail: bartosz.mazurczak@ceres.pl


e-mail: info@ceres.pl

Szybki kontakt przez formularz online