• Ceres
  • /
  • Oferta
  • /
  • BIOBACTER®  – Nawóz WE – dolistny o działaniu odkażającym

BIOBACTER®  – Nawóz WE – dolistny o działaniu odkażającym

Opis

BIOBACTER® to stabilna, płynna mieszanina zawierająca rozpuszczalny w wodzie cynk, zestaw kwasów nadtlenowych i karboksylowych oraz nadtlenek wodoru. Cynk to trudno dostępny pierwiastek o dużym znaczeniu w uprawach. Jest niezbędny dla osiągnięcia potencjału produkcyjnego upraw. Wspomaga efektywność wykorzystania innych pierwiastków mineralnych, takich jak azot. Najczęściej niedobór cynku występuje na glebach bogatych w materię organiczną oraz w fosfor. Wysokie pH gleby lub pożywki znacząco redukuje pobieranie cynku (nawet trzydziestokrotnie).

BIOBACTER®  dzięki specjalnej formulacji stwarza optymalne warunki dla absorbcji cynku przez tkanki roślinne, zwiększając wydajność zabiegu. Efektem działania BIOBACTER®  podanego w oprysku jest uwolnienie dużej ilości jonów hydroksylowych, grup acetylowych i wolnego tlenu. Te naturalne związki, działając na błony drobnoustrojów, pomagają utrzymać powierzchnię liści w czystości.

BIOBACTER®  podnosi jakość wody do irygacji (w zbiornikach lub w systemach zalewowych) przez wytrącanie związków octanowych, obniżanie pH i zapobieganie przenoszeniu patogenów. Stosowanie BIOBACTER®  w niskich dawkach w zbiornikach wodnych nie tylko zapobiega tworzeniu się zmętnienia spowodowanego rozwojem glonów i śluzów, ale ma wpływ na ograniczenie rozwoju bakterii i grzybów.

Zastosowanie:

Unikaj używania w najgorętszych godzinach dnia, produkt powinien wyschnąć możliwie wolno. Spryskaj drobną kroplą, świeżo przygotowanym roztworem (roztwór niewykorzystany nie zachowuje swoich właściwości). BIOBACTER®  można mieszać z większością pestycydów, wzmacniając ich skuteczność. Zawsze dodawaj BIOBACTER®  jako pierwszy do roztworu wodnego. Nie mieszaj ze związkami zawierającymi Cu, Mn, Al, Fe, S i oleje, a w razie wątpliwości zrób małą próbę (niewłaściwa reakcja to wzburzenie mieszanki). Dotychczas nie stwierdzono szkodliwości na żadnej uprawie i żadnej odmianie, warto jednak sprawdzić na małej powierzchni przed zastosowaniem.

W przypadku użycia twardej wody lub wody o wyjątkowo wysokim pH najlepiej stosować najwyższą dawkę.
W przypadku uznanej potrzeby nie zwiększać dawki, ale skrócić czas między opryskami. BIOBACTER®  nie powinien być stosowany z wodą zawierającą duże ilości chloru.

Dawkowanie:

  • Uprawy sadownicze, polowe i pod osłonami oprysk drobną kroplą w ilości  200-250 ml/100 l wody
  • W systemach nawadniania zalewowego podawać stale 200-250 ml BIOBACTER®  na każdy m? wody

Skład:

  • Cynk (Zn) rozpuszczalny w wodzie 2%
  • Kwas nadoctowy
  • Kwas octowy
  • Nadtlenek wodoru

Opakowanie: 1 l, 10 l

Subscribe to our Newsletter

Interesują Cię nowości w branży ogrodniczej i chcesz mieć dostęp do wyjątkowych promocji? Zapisz się do naszego newslettera by być na bieżąco!